У фіналі чемпіонату світу з футболу зіграють Франція і Хорватія

5

Збірна Хорватії, обігравши в півфіналі англійців 2:1, вперше у своїй історії зіграє у фіналі чемпіонату світу з футболу.Збірна Хорватії вперше в своїй історії вийшла у фінал чемпіонату світу з футболу. У півфінальному матчі в середу, 11 липня, хорвати на московському стадіоні «Лужники» виграли у команди Англії — 2:1

Рахунок на 5-й хвилині матчу відкрив захисник англійської збірної Кіран Триппьер, майстерно виконавши штрафний удар в обвід стінки. На 68-й хвилині півзахисник збірної Хорватії Іван Перішич зрівняв рахунок. Основний час матчу так і закінчився — 1:1. На 108-й хвилині нападаючий збірної Хорватії Маріо Манджукич встановив остаточний рахунок у матчі.

Найкраще досягнення в історії

Вихід збірної Хорватії в півфінал виявився повторенням її кращого результату 1998 року. Тоді команда посіла третє місце. На чемпіонаті світу в Росії «шашкових» несподівано для багатьох зайняли перше місце в групі D, здобувши три перемоги у трьох матчах. В 1/8 фіналу хорвати по серії пенальті виявилися вдалішими данців (3:2). А в чвертьфіналі знову в післяматчевих пенальті здолали російську збірну (4:3).

Найстаріша національна футбольна збірна у світі, англійська команда, перший і останній раз святкувала успіх у 1966 році. На чемпіонаті світу в Росії англійці зайняли друге місце в групі G, програвши в заключному турі бельгійцям, коли завдання виходу до стадії плей-офф була вже вирішена. В 1/8 фіналу збірна Англії обіграла колумбійців у серії пенальті (4:3). У чвертьфіналі англійці не мали проблем у матчі зі шведами, перемігши 2:0.

Фінал чемпіонату світу, в якому зустрінуться збірні Франції та Хорватії пройде 15 липня (18.00 мск) на арені «Лужники» в Москві. Днем раніше (17.00) в Санкт-Петербурзі бельгійці і англійці визначать володаря бронзової медалі мундіалю.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.